2013   2014   2017   2015   2012   2016


13.05.12 Okom fotografazobraziť celú novinku
Niekedy nás oslovia študenti stredných alebo vysokých škôl o možnosť vypracovať v spolupráci s nami školské práce na rôzne témy. Od ekológie, cez permakultúru, sebestačný život, život na farme... Naposledy vznikla zaujímavá snímka, pekná práca - fotodokument zo života v sade. Autorom je Vlado Slivka z Banskej Bystrice, ktorý študuje fotografiu v Bratislave.
01.03.12 Stretnutie so starešinom kmeňa Hopi - Roy Li...zobraziť celú novinku
Pozývame Vás na:
Stretnutie so starešinom kmeňa Hopi - Royom Littlesunom na tému:
“Tajomstvo posvätnej (prirodzenej) stravy, alebo Duchovná revolúcia v roku 2012”
Kedy: 15.03.2012 (štvrtok) o 17:00 hod
Kde:: Krajské osvetové stredisko v Nitre, ulica Fatranská 3
Hopiovia sú poslovia dávneho Vedenia, ktorí po stáročia nesú duchovný odkaz: Kam kráčame, kto sme, a akú úlohu v tomto zohráva strava.
Dozviete sa: ako kvalita stravy ovplyvňuje naše myslenie, cítenie a tým aj konanie
prečo len celé zrno má úplnú pamäť
kto je žena - alchymistka
...
30.04.12 Ako je to začiatkom mája?zobraziť celú novinku
Tieto dni sú veľmi krásne, po čerešniach už kvitnú aj jablone, trnky, hrušky, broskyne ... a v ich kvetoch každý teplý deň počuť bzukot včiel. Vône kvetov stromov aj rastliniek, vtáčie spevy dokonca aj počas noci, a kŕkanie žiab.... Sadíme v záhradke, pripravujeme prekvapenie (-:, pracujeme na stránke, chystáme sa na Vitalitufest do Bratislavi, ktorá bude najbližší víkend, a na gazdovstve pribudli, tak ako každú jar, prírastky - toho roku napríklad aj malý jazvečíci. A dvaja psíkovia si ešte stále hľadajú nový domov.
12.06.12 Pozývame Vás na ďalšiu tvorivú prázdnino...zobraziť celú novinku
Pod názvom Ja som malý remeselník, ja som ten, kto plstí rád sa ukrýva dvojdňové, veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré sa uskutoční v priestoroch sadu, v termíne od 17.-18.júla. A čo bude náplňou práce? Na tomto stretnutí sa dozviete niečo o histórii plstenia, o tejto starodávnej remeselnej technike a spolu s lektorkami Angelikou Vanekovou a Katarínou Podluckou sa sami vydáme na dva dni do sveta plstenia. Uplstíme si spolu rukavice, papuče, tašky, hračky, bábiky, ale aj klobúky a čiapky.... Poplatok: 57 eur ( v cene je zahrnuté lektorné, vlna v hodnote 10 eur na osobu , strava na dva dni, poplatok za ubytovanie). Strava: bude vegetariánska. Bližšie informácie a prihlášky: Ivana Balážová - 0907/222236, sadlivia@gmail.com, www.sadlivia.sk , tvorbu našich lektoriek si pozrite na www.vanekova...
21.07.12 Sezóna letných jabĺk je zahájenázobraziť celú novinku
Už počas kurzu plstenia, ktorý nám vyšiel na jedničku sme mohli so ženami ochutnať ako chutia tohoročné jabĺčka. Červená Júlia a žltozelené Jakubky dozrievajú, a zajtra na Farmárskych trhoch v areáli Agrokomplexu v Nitre ich aj donesieme zopár ochutnať. Pozývame Vás, Farmárske trhy bývajú spojené s burzou vtáctva a hydiny. A zhruba za dva týždne čakáme aj prvé jesenné jablká - Nabelu a Selenu!
•1•