angoldDOZRIEVA
Kvalitná zimná odroda vyšľachtená v ČR krížením odrôd Antonovka x Golden delicious. Plody sú veľké až veľmi veľké, guľovito-kužeľovité, slabo rebernaté. Šupka je hladká, silná, žlto-zelená so slabo červeným pásikovaným líčkom. Dužina je veľmi krehká, šťavnatá, sladko-kyslastá. Konzumne dozrieva v novembri až v januári. Skladuje sa do marca.
florinaDOZRIEVA
Je to zimná odroda vyšľachtená vo Francúzku. Plody sú stredne veľké, priemernej hmotnosti, široko-kužeľovitého tvaru. Šupka je hladká, suchá, stredne lesklá, stredne mastná a pevná. Základná farba šupky je zelenožltá. Krycia farba je fialovo až karmínovo-červená, osrienená. Dužina je krémovo-žltá, pevná, stredne zrnitá , šťavnatá. Plody sú odolné voči otláčaniu. Chuť je sladká, s menším obsahom kyselín a aromatická. V konzumnej zrelosti vydrží do marca, po skúsenostiach v dobrej pivnici vydrží až do mája.
karminaDOZRIEVA
Zimná odroda, vyšľachtená v ČR, zaregistrovaná v 1995. Vznikla viacnásobným krížením odrôd Karmen (Lord, Lambourne, Linda) x (OR 38 T 16 x Spartan). Odroda je typická jemnou bielou dužinou s vyšším obsahom kyselín. Zberová zrelosť nastupuje v druhej dekáde septembra. Plod je stredne veľký, sploštený. Základná farba šupky je žlto - zelená, ktorá je v plnej zrelosti prekrytá intenzívnym tmavobordovým líčkom. Je rezistentná voči chrastavitosti, dlho skladovateľná, odolná voči mechanickému otlačeniu. Toho roku sme ju kvôli neúrode ani nezbierali
melodieDOZRIEVA
Vyšľachtil ju v Čechách pán Otto Louda krížením odrôd Šampion x zahraničný hybrid OR 38 T 16. Plody má tvarovo vyrovnané, atraktívne, stredne veľké až veľké, guľovito-kužeľovitého tvaru.Povrch plodu je drsný. Šupka je stredne hrubá. Jej základná farba je svetložltá, prekrytá červenou krycou farbou. Štruktúra dužiny plodu je stredne pevná, krémovej farby, šťavnatá, stredne až viac kyslá. Dozrieva začiatkom septembra. V konzumnej zrelosti vydrží do konca februára a pri dobrých skladových podmienkach až do marca. Prednosťou tejto odrody je nielen dobrá chuť plodov, vysoké a pravidelné úrody, ale i dobrý zdravotný stav a rezistencia proti chrastavitosti.
rosanaDOZRIEVA
Bola vyšľachtená v roku 1980 v Českej republike. Vznikla krížením odrôd Jolana x Lord Lambourne. Je to zimná odroda. Plody sú stredne veľké až veľké, plochoguľovitého tvaru. Šupka je silná, hladká, slabo mastná. Základné vyfarbenie plodu je zeleno-žlté z dvoch tretín prekryté mramorovaným červeným líčkom. Dužina je biela, veľmi šťavnatá, rozplývavá, aromatická, chutná a harmonicky vyrovnaná. Je absolútne rezistentná voči chrastavitosti jabloňovej. Dozrieva v prvej až druhej dekáde septembra. Konzumne dozrieva v novembri a vydrží do marca.
selenaDOZRIEVA
Odroda vznikla selekciou hybridného osiva z USA v Českej republike. Základná farba plodu je zelenožltá, krycia oranžová prechádza na slnečnej strane v jasne červené líčko.Šupka plodu je tenká, stredne mastná, osrienená a hladká. Dužina plodu je biela a šťavnatá. Štruktúra dužiny je veľmi jemná a chuť je veľmi dobrá, kyslasto-sladká. Dozrieva v druhej dekáde septembra, konzumne vydrží do januára až februára, podľa úrovne technológie skladovania. Jej hlavnou prednosťou je rezistencia voči chrastavitosti jabloňovej.
topazDOZRIEVA
Topaz vznikol v ČR krížením odrôd Rubín x Vanda. Základná farba šupky je žltá, z dvoch tretín prekrytá tmavooranžovým pásikovaním. Šupka je suchá, slabo mastná až čiastočne drsná. Dužina je pevná, žltkastá, šťavnatá, stredne jemnej konzistencie. Chuť je veľmi dobrá, harmonická, príjemne osviežujúca, korenitá. Jeho hlavnou prednosťou je dobrá prepravy schopnosť a dlhý čas skladovateľnosti až do apríla. Neotlačuje sa a nepodlieha hnilobám.
vandaDOZRIEVA
Odroda vznikla v Českej republike skrížením odrôd (Jolana, Spartan x OR 38 T 16) x Lord Lambourne. Plody má stredne veľké až veľké, plochoguľovité, nesúmerné, výrazne rebrované. Povrch plodu a šupky je mastný. Šupka je stredne hrubá základnej zeleno-žltej farby. Dužina plodu je biela, rozplývavá a veľmi šťavnatá. Chuť je výrazná, s vyšším podielom kyselín. Úroda sa zberá v prvej dekáde septembra a v konzumnej zrelosti vydrží od októbra do januára. Jej najvýznamnejšou vlastnosťou je rezistencia voči chrastavitosti. Odroda je náchylná k fyziologickej pehovitosti. Voláme ju preto Pehavá Vanda. Výborná je na odšťavovacie kúry, keďže je veľmi šťavnatá a obsahuje, z nášho výberu odrôd, najviac antioxidantov.Po odšťavení nezoxiduje(nezhnedne)!!!
otavaDOZRIEVA
Neskorá zimná odroda jablone vyšľachtená v ČR krížením odrôd Šampion x Jolana. Plody sú stredne veľké, plocho guľovité mierne rebernaté. Základná farba je zelená, v konzumnej zrelosti sýtožltá s jemným červeným líčkom. Odroda v konzumnej zrelosti vydrží do marca. Dužina plodu je biela a nemá sklon k hnednutiu. Hlavnou prednosťou odrody je rezistencia voči chrastavitosti.
rubinolaDOZRIEVA
Odroda vznikla v Českej republike krížením odrôd Prima x Rubín. Rubinola je stolová zimná odroda s atraktívnymi plodmi. Plody sú stredne veľké, plochoguľovité, súmerné a veľmi slabo rebernaté.Šupka je stredne hrubá, suchá a hladká. Základná farba je žltá, prekrytá z dvoch tretín červenou. Plody sa zberajú v druhej dekáde septembra. Konzumne vydržia do konca februára až apríla. Prednosťou je pravidelná, hoci len priemerná rodivosť, atraktívny tvar plodov, veľmi dobrá chuť a absolutná odolnosť voči chrastavitosti jabloňovej. Dobré chuťové vlastnosti si uchováva počas celého skladovania. Nie je náchylná na otlačenie plodov.
júliaVYPREDANÉ
Nádherne zafarbená letná červená odroda jablka. U nás v sade, spolu s Jakubkou, prvé najskoršie jablko. Dužina je krémovožltá, v zrelosti až do červena, šťavnatá, veľmi dobrej, (takej divokej), aromatickej chuti. Dozrieva v druhej polovici júla. Túto odrodu neskladujeme, ale inak vie v chladnom sklade vydržať do polovice augusta.
Hrušky - Krajové odrody
V tomto roku, teda v sezóne 2014 si robíme databanku zaujímavých, chutných a dobre skladovateľných odrôd hrušiek, aby sme ponuku časom rozšírili o ďalšie odrody. Zatiaľ je možné si u nás zakúpiť už len hrušky spracované spolu s jabĺčkami v detskej výžive. Je veľmi chutná!
Sušené jablká
Blíži sa zima, a k zime patrí aj sušené ovocie. Ponúkame Vám sušené jabĺčka. Je to mix našich kyslých aj sladších odrôd. Nájdete tam chuť Karmíny, Otavy, Rosany, a Melódie. Chrumkavé, výborná náhrada za sladkosti pre všetkých. Nabalené sú po 100 a 200 gramoch. A čakajú na vás! 100 g - 1,38.- Eur 200 g - 2,29.- Eur
JabloňaVYPREDANÉ